[02636652454] ساعات پاسخ گویی تلفنی از 9 صبح تا 13 و 16 الی 20 , به جز ایام تعطیل می باشد

چگونه گوشت با کیفیت را تشخیص دهیم ؟


شاید بتوان گفت کمتر شخصی وجود دارد که حداقل در یکی از وعده های غذایی روزانه خود از گوشت استفاده نکند حال بسته به نوع ذاعقه و محدودیت های جسمی ممکن است این نوع گوشت مصرفی ، متفاوت باشد.

بدون شک میتوان گفت که گوشت و تخم مرغ در دسترس ترین محصولات سرشار از پروتئین میباشند . پروتئین ها مواد مغذی اصلی هرسلول زنده هستند ، نقش آنها از تشکیل ماده انقباضی عضلات گرفته تا ساختن بعضی از پروتئین ها ، آنزیم ها ، آنتی باکتری ها ، تبدیل انرژی شیمیایی به کار و انتقال اکسیژن و هیدروژن متنوع می باشد . هر فرد روزانه به 0.8 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خود احتیاج دارد که برای ورزشکاران این عدد می‌تواند بین 1.2 تا 1.7 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن متغیر باشد .

گوشت عبارت است از مجموعه بافت های عضلانی اسکلتی لاشه دام‌های کشتاری که با بافت های چربی وپیوندی مربوطه همراه باشد در ضمن به اعضای خوراکی مانند : « دل ، جگر ، قلوه ، مغز و زبان نیز اصطلاحا اعضای گوشتی یا آلایش دام گفته می شود » .

گوشت به عنوان یکی از مواد غذایی از لحاظ مصرفی بودن به چند دسته تقسیم می‌شود.

1_ گوشت قرمز : شامل گوشت گاو ، گوسفند ،گوساله ، شتر و شتر مرغ و ... می‌باشد .

2_ گوشت سفید : به دو گروه گوشت طیور که به پرندگان اهلی اطلاق می‌شود و شامل مرغ ، بوقلمون ، مرغابی ، غازو ... می‌‌باشد و گوشت ماهیان و آبزیان دریایی که شامل انواع گوشت ماهی و میگو می باشد .

 

گوشت قرمز

گوشت قرمز مانند گوشت گوساله و بز و ... سرشار از ویتامین های مفید برای بدن میباشد ، گوشت سالم نباید لزج و چسبنده باشد . گوشتی که در شرایط نامناسب نگهداری شده باشند یا به اصطلاح فاسد شده باشد ظاهر چروکیده ، خشک و بعضی اوقات درمحیط های مرطوب چسبنده و دارای بوی نامطبوع و گندیدگی است ، باید توجه داشت که با شستن و یا افزودن موادهای دیگر و از بین بردن فقط بوی گوشت فاسد هیچ اثری بر ناسالم بودن گوشت نمی‌توان گذاشت و مصرف آن میتواند دارای عواقب خطرناک و جدی در پیش داشته باشد پس گوشت سالم مصرف کنیم .

 

گوشت سفید (ماهیان و آبزیان)

سرشار از پروتئین و ویتامین ها مواد مورد نیاز بدن میباشد . بسیاری از کارشناسان بر این باورند که مصرف گوشت ماهی و آبزیان میتواتند یک منبع مطمئن و کاهش دهنده اثرات سوءتغذیه باشد . گوشت ماهی ودیگر آبزیان دریایی به دلیل داشتن اسید امینه های بالا و عوامل محرک رشد اثر مهمی در ترمیم بافت ها و سلامتی و شادابی انسان دارد . شناخت گوشت ماهی تازه ، شاید سخت ترین قسمت تهیه این نوع گوشت باشد . ماهی به دلیل وجود اسید امینه های بالا و حساس بودن بافت گوشت اگر درشرایط نامناسب باشد به سرعت سلامت خود را از دست می دهد . میتواند بسیار خطرناک و حتی کشنده باشد . ماهی سالم دارای فلس های براق و تاحدودی دارای چشمانی روشن میباشد .آبشش ماهی سالم ،به رنگ صورتی تیره می‌باشد نه به صورت کاملا سیاه . ماهی سالم دارای گوشتی ارتجاعی می‌باشد .

 

گوشت مرغ

 همان طور که میدانیم بدن ما انسان ها از حجم بالایی پروتئین تشکیل شده است و بدن ، برای ساخت پروتئین و اسید آمینه ها که ساختار اصلی پروتئین می‌‎باشد روزانه به مقدار قابل توجهی پروتئین نیاز دارد که ما آن را از منابع گیاهی و حیوانی تامین میکنیم مرغ منبع بسیار مفیدی برای تامین پروتئین است که حدود 120 گرم از آن در طول روز حدودا 70% پروتئین مورد نیاز بدن ما را تامین می‌کند .

به طور خلاصه گوشت مرغ در سبد غذایی ، خانواده های ایرانی نقش همه کاره بودن را دارد و میتواند جایگزین مناسبی برای کم کردن مصرف گوشت قرمز به شمار آید . گوشت مرغ درمقایسه با گوشت گوساله و گوسفند چربی اشباع کمتری دارد ، با این حال پوست مرغ دارای مقدار زیادی چربی اشباع شده است . و به همین دلیل قبل از پخت باید پوست آن کاملا جدا شود .

لازم است بدانید پوست مرغ بسته بندی شده تازه ، باید درخشنده مرطوب ، یکدست و صاف و بدون تورم باشد ، ماهیچه های ران ، ساق و گوشت سینه مرغ از زیر پوست برجسته و محکم باشد و در هیچ قسمت از مرغ خون مردگی وجود نداشته باشد زیرا خون مردگی مرغ سبب مبتلا شدن به بیماری های خطر ناکی می شود .

 

شما می توانید خرید اینترنتی گوشت قرمز را انجام دهید ، گوشت های توزیع شده تایید شده توسط وزارت بهداشت می باشد . ایران نیاز شامل گوشت گوسفندی ، خرید آنلاین گوشت گوسفندی، خرید آنلاین گوشت می باشد.

 


تاریخ: 1397/08/18


تعداد بازدید: 283