[02636652454] ساعات پاسخ گویی تلفنی از 9 صبح تا 13 و 16 الی 20 , به جز ایام تعطیل می باشد

تفاوت گوشت ارگانیک و گوشت غیر ارگانیک


شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد با توجه به خبر های ناشی از بالا بودن قیمت و نایاب بودن گوشت ارگانیک از خود بپرسید تفاوت گوشت ارگانیک و گوشت غیر ارگانیک در چیست ؟ بنابراین امروز میخواهیم به این موضوع بپردازیم :

 

گوشت ارگانیک :

همان گونه که از اسم آن پیداست ارگانیک درمعنای لغوی به هر ماده‌ای گویند که به صورت آلی ، طبیعی و عاری از هر گونه مواد افزودنی و شیمیایی ‌‍باشد و گوشت ارگانیک نیزبه معنی گوشتی می‌باشد که دام آن از علوفه صد در صد طبیعی و همچنین بدون استفاده از کود های شیمیایی ،توکسین ها ، انواع آفت کش و ...  بهره گیری‌کرده باشد و به دام هیچ گونه آنتی بیوتیک و یا هورمونی داده نشده باشد .

با وجود این که از لحاظ هزینه این دو نوع گوشت تفاوت بسیارزیادی را دارا می باشند وحتی در برخی موارد شاهد فروش گوشت ارگانیک با مبلغی ده برابر بیشتر از سایر گوشت‌ها بوده ایم ولی افراد بسیار زیادی هستند که می‌خواهند طعم اصلی گوشت را بچشند و یا از خواص آن که ارزش غذایی بالاتری را دارد بهره ببرند .

 

خواص گوشت ارگانیک برای سلامتی

- امگا 3 بالا

- کاهش سرطان

- کاهش سکته قلبی

- و ...

 

گوشت غیر ارگانیک :

گوشت غیرارگانیک نیز از لحاظ مواد معدنی و مغذی کم و بیش شبیه گوشت ارگانیک می‌باشد با این تفاوت امکان دارداین گوشت از دامی که به آن‌ها هورمون و انواع آنتی بیوتیک داده شده است کشتار شود و سپس به دست مصرف کننده برسد .

 

مضرات هورمون ها :

این موضوع سبب نگرانی برخی از افراد می شود زیرا هورمون های داده شده به دام در نهایت وارد بدن شخصی می‌شود که آن گوشت را مصرف کرده است و باعث بروز برخی سرطان های خاص ، انواع بیماری‌های تیروئیدی، دیابت، چاقی، اندومتریوز، ناباروری ، فیبروئید رحم ، آسم و آلرژی می‌شود .

 

مضرات آنتی بیوتیک :

همان گونه که اطلاع دارید آنتی بیوتیک ها داروهایی هستند که دردرمان عفونت های میکروبی کاربرد‌های بسیاری دارند به عنوان مثال برای درمان بیماری هایی نظیر برونشیت، سینه پهلو، عفونت مثانه و ذات الریه کمک. آنتی بیوتیک ها در گوشت باعث مقاومت میکروب‌های خطرناک در بدن شده و طی استفاده طولانی مدت میکروب ها را مقاوم کرده و عوارضی همچون حالت تهوع،گرفتگی عضلات، اسهال، استفراغ، معده درد، سرفه، کهیرو ناراحتی‌های پوستی را ایجاد می‌کند .

 


تاریخ: 1397/11/21


تعداد بازدید: 106